Обавештавамо грађане да ће у среду 28.07.2021. у периоду од 18-22 ч агенција Дезин Књажевац и Сигурност - Еко Тим Београд вршити систематску дезинсекцију - сузбијање комараца методом задимљивања са земље (као и методом запрашивања на местима која нису доступна) на територији града Књажевца. Акцијом ће бити обухваћене следеће локације: простор градске депоније, дрвореди градских улица и пракова (ул. Књаза Милоша, Војводе Путника, Девете бригаде, Капларова, 22. децембра, Миле Јулин, Парк Кула, приобаље, Спомен парк, Градски парк, Парк 88 стабала, Дрворед око Дома културе, шеталиште Сврљишки тимок, Џервиново насеље, Јевик, купалиште Бањица, простор око базена Бањица).

Молимо грађане да у наведеном периоду не бораве на поменутим локацијама, нити да изводе кућне љубимце.

У оквиру Одлуке о реализацији активности из програма коришћења средстава буџетског фонда за енергетску ефикасност за 2021. годину („Службени лист Општине Књажевац“ бр. 24/21 од 05.07.2021. године), у даљем тексту Одлука, а у складу са чланом 15. Одлуке расписује се Јавни позив ради избора привредних субјеката који се баве производњом, услугама и радовима на енергетској санацији стамбених зграда.
Мере енергетске санације у стамбеним зградама предвиђене Одлуком, спроводе се кроз сарадњу са привредним субјектима који се баве производњом, услугама и радовима на енергетској санацији стамбених објеката, а крајњи корисници  бесповратних средстава су стамбене заједнице на територији општине Књажевац. Стамбена заједнице која остваре право на суфинансирање могу набавити добра или услуге искључиво од привредних субјеката изабраних путем овог јавног конкурса.

Конкурс у целин можете преузети овде

Назив уговора: Набавка опреме: Кипер камион, ровокопач, мини утоваривач, трактор са приколицом - ЛОТ 1 и ЛОТ 3

Референца публикације: ЦБ007.2.31.169 - ТД / 05-02

Општина Књажевац намерава да додели уговор / е за снабдевање у 2 ЛОТ-а за: Кипер камион и мини утоваривач, у Књажевцу / Србија, уз финансијску помоћ из програма Интеррег-ИПА за прекограничну сарадњу Бугарска-Србија.

Тендерска документација је доступна на www.knjazevac.ls.gov.rs i http://www.ipacbc-bgrs.eu/

Крајњи рок за подношење понуде је 13.08.2021 у 12: 00х.

Могуће су додатне информације или појашњења / питања објављена на www.knjazevac.ls.gov.rs i http://www.ipacbc-bgrs.eu/

Преузимање документације.

Нацрт Програма енергетске ефикасности општине Књажевац 2021.-2023.  усвојен је на седници Општинског већа општине Књажевац одржане дана 02.07.2021. године и исти се доставља на јавни увид. Јавна расправа се заказује за 16.07.2021.године у 12 сати у сали Општинског већа у згради општине Књажевац. Позивају се сви заинтересовани грађани да дају предлоге и сугестије на утврђен Нацрт на електронску адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или у писаном облику на Писарници општине Књажевац до 15.07.2021. године и узму учешће у Јавној расправи. Нацрт можете преузети овде

Обавештавамо грађане да ће у недељу 04.07.2021. у периоду од 18-22 ч агенција Дезин Књажевац и Сигурност - Еко Тим Београд вршити систематску дезинсекцију - сузбијање комараца методом задимљивања са земље (као и методом запрашивања на местима која нису доступна) на територији града Књажевца. Акцијом ће бити обухваћене следеће локације: простор градске депоније, дрвореди градских улица и пракова (ул. Књаза Милоша, Војводе Путника, Девете бригаде, Капларова, 22. децембра, Миле Јулин, Парк Кула, приобаље, Спомен парк, Градски парк, Парк 88 стабала, Дрворед око Дома културе, шеталиште Сврљишки тимок, Џервиново насеље, Јевик, купалиште Бањица, простор око базена Бањица).

Молимо грађане да у наведеном периоду у околини наведених места остану у својим кућама и држе затворене прозоре.