ОБАВЕШТЕЊЕ ГРАЂАНИМА ПРИПАДНИЦИМА НАЦИОНАЛНИХ МАЊИНА

Законом о матичним књигама прописано је да се, у матичним књигама,  лично име детета, родитеља, супружника и умрлог уписује на српској језику, ћириличним писмом а да припадници националних мањина имају право на упис личног имена према језику и правопису припадника националне мањине, што не искључује паралелан упис личног имена и на српском језику, ћириличним писмом.

Обавештавају се грађани општине Књажевац, припадници националних мањина да у случају када врше упис чињеница у матичним књигама имају право да се упис,  личног имена детета, родитеља, супружника и умрлог  изврши према језику и правопису националне мањине којој припадају паралелно са уписом истих чињеница на српском језику, ћириличним писмом.

ОПШТИНСКА УПРАВА